Společnost VIDOX vznikla v roce 1990 a v prvních letech existence spojila své jméno především s náročnými rekonstrukcemi historických objektů v historickém centru Českého Krumlova. Invence, preciznost a komplexnost, s nimiž jsme přistupovali k rekonstrukcím těchto většinou památkově velice cenných objektů, jsme později úspěšně zužitkovali při neméně náročných realizacích moderních architektonických projektů.

Počet zaměstnanců vzrůstal, objemy, charakter i zaměření zakázek se rozšiřovaly. V polovině 90. let už proto VIDOX běžně realizoval také novostavby, průmyslové a sportovně zaměřené stavby.

Společnost VIDOX s.r.o. je od roku 2003 držitelem certifikátu systému managementu jakosti dle normy ISO9001. V roce 2005 úspěšně certifikovala normu ISO 14001 a standard OHSAS 18001.

V roce 2009 do společnosti kapitálově vstoupila firma Leyrer + Graf Baugeselschaft m.b.H., stavitelé s bezmála staletou tradicí, kteří patří mezi největší a nejrenomovanější stavební koncerny v Rakousku.

Společnost Leyrer + Graf v České republice již v tu dobu řadu let působila. Vlastnila tu Bohemia Constructiva Graf stavební společnost s.r.o. v Třeboni a Leyrer + Graf stavební společnost s.r.o. v Jivně u Českých Budějovic. V roce 2013 byly obě tyto dceřinné společnosti zahrnuty pod zastřešující značku VIDOX a sloučily se do jedné společnosti.

Firma VIDOX také díky této fúzi zkompletovala potenciál stavebních činností a rozšířila okruhy působení. Vedle toho disponujeme prodejnami stavebního materiálu (VIDOX STAVIVA v Kaplici a Kájově). V rámci areálu v Kájově - Kladném jsme navíc vybudovali důležité mechanizační zázemí: stavební dvůr a dopravní středisko. Stavební činnost je operativně manažersky řízena ze dvou administrativních center: v Českém Krumlově a v Třeboni.

Za čtvrtstoletí existence získala společnost VIDOX bezmála dvě desítky prestižních ocenění (Presta Jižní Čechy, Fasáda roku, Cena města Český Krumlov).

V současnosti se etablujeme prakticky ve všech segmentech stavebního trhu na území celých Jižních Čech.